نقد و بررسی بازی Death Stranding

نگاهی به بازی جدید کوجیما

1 1,352

نقد و بررسی شاهکاری جدید از Hideo Kojima به نام Death Stranding

Death Stranding یک بازی اکشن در دنیای آزاد است که شامل چندگانه بازی میشود. Kojima این سبک را به عنوان یک بازی مخفیانه در نظر گرفته – که در حال حاضر به عنوان یک بازی عملی در طول انتشار آن تلقی میشود, زیرا ژانر دزدکی در آن زمان در نظر گرفته نشده است.

به گفته ی Kojima, یکی از جنبه های کلیدی این تریلر, ایده ی ارتباط بین مرگ و زندگی بود. او یکی از موضوعات اصلی را از طزیق یک داستان کوتاه به کارگردانی Kobo Abe توضیح داد. اولین ابزار ایجاد شده توسط انسان ها یک چوب بود که به معنی حفاظت از قرار دادن فاصله بین خود و “چیز های بد” بود و دومی یک طناب بود, که برای امن کردن اشیا مورد استفاده قرار میگرفت. Kojima “ابزار اصلی” را در بازی های اکشن – مشت زدن, تیراندازی و لگد زدن – مقایسه میکند.

هنگامی که شخصیت اصلی به نام سام میمیرد, بازیکن به دنیای دیگری فرستاده میشود, که به عنوان یک دنیای درخشان شناور در آب فرو میرود. Kojima نشان میدهد که زمانی که بازیکن به دنیای زندگان برمیگردد, هرکاری که انجام میدادند و یا هر گونه آسیبی که در هنگام مرگ بازیکن وجود داشته باشد, در جهان ماندگار باقی میماند و از بین نمیرود. عنصر دیگری در مورد وجود نوعی از باران, با نام “Timefall”,وجود دارد, که از توانا بودن آن نسبت به سن یا بدتر شدن هر چیزی که به آن میخورد, صحبت میکند. یکی دیگر از عوامل Gameplay حرف هایی در مورد توانایی بازیکن برای تعامل با محیط و گردش در خارج از بدن کاراکتر و نیز بازیابی آیتم ها در هنگام مردن است.

مطالب مرتبط

خلاصه داستان

مردم “دیوار هایی” ایجاد کرده اند . به زندگی در انزوا عادت کرده اند. Death Stranding نوع جدیدی از بازی اکشن است که در آن هدف بازیکن راه اندازی مجدد شهر های ایزوله شده و جامعه پراکنده است. آن به گونه ای ساخته میشود که تمام عناصر, از جمله و گیم پلی, با موضوع “Strand” یا اتصال به هم متصل میشوند. به عنوان Sam Porter Bridges, شما تلاش خواهید کرد که شکاف های در جامعه را از بین ببرید, و در انجام دادن یک پیوند جدید یا “Strands” با سایر بایکنان در سرتاسر جهان تلاش خواهید کرد. از طریق تجربه شما در بازی, امیدوارم که برای درک اهمیت واقعی ارتباط با دیگران استفاده کنید.

__هیدئو کوجیما

همچنین در تریلر اخیر این بازی که تاریخ انتشار آن مشخص شد (8 نوامبر 2019, 17 آبان 98) میتوانیم شاهد جزئیات بیشتری از این بازی باشیم. میتوان به تغییر گیم پلی بازی در این تریلر نیز اشاره کرد. تریلر های قبلی این بازی تعدادی از بازیکنان را از خود ناامید مرد, ولی با تریلر اخیر خود باعث جذب بیشتر بازیکنان شد. در آخرین تریلر این بازی میتوانیم شاهد جادو و ماورا باشیم. به عنوان مثال در اواخر تریلر “تاریخ انتشار” سربازانی اسکلتی میبینیم که سر از آب بیرون آورده و مسلح هستند. در قسمت دیگری از این تریلر میتوان دید شاهد جنگ جهانی دوم باشیم و جتی در آن مبارزه میکنید. علاوه بر همه ی اینها, میتوانیم جنینی را ببینیم که در محفظه ای شیشه ای نگهداری میشود و درحال پرورش و تکامل است.

گفتنی است که Norman Reedus یکی از محبوبترین بازیگران سریال Walking Dead است و همانطور که میدانید به عنوان Sam ایفای نقش میکند. و همچنین Nicolas Winding Refn, کارگردان فیلم هایی مانند “Dying of the Light” و “only god forives” و … است که به عنوان Heartman ایفای نقش کرده است.

1 نظر
  1. حجت می گوید

    ای جونم دریل هم که داخلشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.