نقد و بررسی NFS Heat

فرار از سقوط

0 1,367

تلاش الکترونیک آرت برای رهایی از سقوط عنوان Need For Speed

تلاش برای نجات

بعد از نسخه تاسف آور و ناامید کننده PayBack انتظارها نسبت به نسخه جدید بالا رفت و مدت ها گذشت تا سایه ننگ بازی PayBack برای شرکت الکترونیک آرت کم رنگ شود.

گرافیک متوسط , گیم پلی ضعیف , داستان بسیار ضعیف و باگ های متعدد باعث شد که PayBack از نسخه های پیشین فاصله بسیار زیادی گرفته و به یکی از ناامید کننده ترین سری این عنوان تبدیل شود.

بالاخره بعد از گذشت سالها نسخه جدید این عنوان معرفی و عرضه شد و شاید بتوان گفت برای این تولید شد که کمی این ناامیدی ها را کم رنگ کند و می توان گفت که هم تا حدودی موفق بودی و هم تا حدودی ناامید کننده تر از PayBack , با این وجود به به نقد و بررسی این بازی می پردازیم.

nfs heat

گیم پلی همچنان مصنوعی

بعد از عرضه گیم پلی فوق العاده ضعیف و مصنوعی از طرف شرکت بازی سازی گست گیم بازهم برای این شرکت درس عبرت بوجود نیامده و همان گیم پلی مصنوعی بدون هیچ تفاوت نسبت به نسخه قبل در سری Heat هم ارائه شده.

این موضوع حتی زمانی که ماشین خود را تقویت می کنید بیشتر نمایان می شود به این صورت که حتی اگر تنظیمات تقویت ماشین شما برروی دریفت باشد انگار برروی لاستیک های شما چسب ریخته اند و این موضوع بازی را از حالت واقع گرایانه دور می کند.

هندلینگ خشک و بی روح ماشین ها هم باعث می شود تا به هیچ عنوان نتوانید لذت رانندگی با بازی هایی مثل فورزا هورایزن و گرید را در Heat داشته باشید.

همانطور که شاید بدانید سیستم تعقیب و گریز در این نسخه هم وجود دارد و میتوان گفت یکی از بزرگترین نکات مثبت بازی به حساب می آید. هوش مصنوعی که برای حرف های شما در نظر گرفته شده بسیار ضعیف و به معنای واقعی کلمه مصنوعی است به طوری که در صورت هم سطح شدن لول شما و لول مسابقه به راحتی می توانید کیلومتر ها از رقبای خود پیشی بگیرید.

کمی سیستم دریفت کشیدن در بازی تغییر کرده و این موضوع در ابتدای بازی بسیار سردرگم کننده است و کنار آمدن با این موضوع کمی سخت است ولی با گذشت مدتی زمانی که قلق آن بدستتان بیاید برایتان جذاب خواهد شد.

nfs heat

تعقیب و گریز در این نسخه تا حدود خیلی زیادی ارتقا پیدا کرده و می توان گفت یکی از بهترین تعقیب و گریز های سری های Need For Speed می باشد. در هنگام تعقیب و گریز در سطح یک اتفاق خاصی نمی افتد و می توان با کمی تمرین پلیس هارا گم کرد و همچنین امتیاز هایی که برای این سطح در نظر گرفته شده است همگی با ظریب های 1.5 و 2 محاسبه می شوند.

اما زمانی که سطح تعقیب و گریز بازی بالا می رود فرار از دست پلیس تا حدودی سخت و غیر ممکن می شود و نیازمند این است که از تمامی مهارت خود استفاده کنید تا شانس فرار داشته باشید و باید به این موضوع دقت داشته باشید که در صورتی که به دام پلیس بیفتید باید جریمه پرداخت کنید و از اعتبار شما در سطح بازی کسر می شود.

ایده برداری مناسب

یکی از بخش های جدیدی که شاید برایتان جذابیت داشته باشد انتخاب بین شب و روز است که کمی تنوع و تازگی بوجود می آورد. روز ها بسیار جذاب و قانون مدارانه پیش می رود و تمامی مسابقات به صورت قانونی شروع می شوند و پلیس کاری به کارتان ندارد. البته اینکه حتی با سرعت های فوق العاده بالا و دریفت های مختلف رو به رویشان ککشان هم نمی گزد شاید برایتان کمی مصنوعی و مسخره باشد ولی وقتی که در شب قدم به خیابان ها می گذارید تازه میفهمید که این بازی چقدر می تواند سخت و پیچیده باشد. حتی اگر بتوانید از دست پلیس ها فرار کنید آن ها شروع به گشت زنی می کنند تا بتوانند شما را پیدا کنند و کافیست حس کنند که در آن اطراف حظور دارید , آنوقت است که آرزو می کنید کاش از آن محدوده تا جایی که می شد فاصله می گرفتید.

مسابقات در طول روز مبالغ بسیار بالایی را برای شما در نظر گرفته است تا بتوانید ماشین مورد علاقه خود را با کمی تلاش خریداری کنید و از طرفی هم مسابقه در طول شب شاید پول زیادی برای شما نداشته باشد ولی در مقابل برای شما اعتبار و شهرت میاورد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تا وقتی می توان در طول روز بازی کرد چه نیازی به بازی در شب است ؟ برای جلوگیری از این مسئله هم الکترونیک آرت و گست گیم سیستمی را طراحی کردند تا بدون مسابقه در شب خیلی از قسمت ها برایتان باز نمی شود.

nfs heat

گرافیک متوسط

گرافیک این بازی اگر نگوییم بدتر از PayBack نیست گفتن این جمله که بهتر است اصلا منطقی به نظر نمی آید. گرافیک بازی بسیار مصنوعی و تکراری است و بعد از 3 الی 4 ساعت بازی کردن از آن خسته می شود.

توجه نکردن به جزئیات و حتی کوچک ترین قسمت ها مانند بک فایر ماشین ها هم بسیار مصنوعی طراحی شده. صدای اگزوز ماشین قابل شخصی سازی است ولی انتظار معجزه نداشته باشید.

کاراکتر ها بسیار بد و خشک طراحی شد و در طول بازی به قدری باگ های مختلف مشاهده می کنید که از بازی زده می شوید. مانند انگشت هایی که داخل گوشی می روند یا کفش ها که به زمین فرو می روند یا ضعف در لود گرافیکی بازی که بسیار ناراحت کننده است.

اشتباهی که تکرار می شود

بزرگترین اشتباهی که الکترونیک آرت در هر سری آن را تکرار می کند استوری لاین بسیار ضعیف و ناامید کننده است. داستان بسیار ساده و بی هدف دنبال می شود و هدف از ساخت این داستان را متوجه نمی شوید به این دلیل که هیچ اتفاقی نمی افتد که شما را برای ادامه داستان بازی جذب کند. داستان اصلی بازی 9 ساعت و مراحل فرعی بازی هم مدت زمانی 12 ساعته را دنبال می کند.

جمع بندی

Need For Speed Heat یک بازی ریسینگ با گرافیک متوسط و گیم پلی ضعیف ولی با نکات مثبت مختلف می باشد که تا حدودی کامل کننده نسخه پیشین می باشد. اگر به دنبال بازی هستید که شما را بتواند ساعت ها سرگرم کندو از آن خسته نشوید این بازی را به شما پیشنهاد نمی کنیم ولی اگر میخواهید ببینید که این بازی چه سبکی دارد و به دنبال این هستید که بازی های ریسینگ را به سبکی مصنوعی تر پیگیری کنید شاید این بازی برای شما مناسب باشد.


برای خرید این بازی می توایند این لینک را فشار دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.