معرفی Nintendo Switch lite

غافلگیری از نینتندو

0 795

معرفی کنسولی میان رده و امکاناتی که قربانی شد

شایعاتی مبنی بر تصمیم نینتندو برای عرضه نسخه های مختلفی از سری کنسول بازی Nintendo Switch بر سر زبان ها آمده و این بدین معنی است که این شرکت برنامه های زیادی برای ادامه نسل این کنسول پر طرفدار خواهد داشت.

این شایعات به این دلیل بر سر زبان ها آمد که نینتندو به صورت کاملا ناگهانی و بدون اطلاع قبلی به طرفدار های خود کنسولی میان رده و ضعیف تر از نسخه اصلی با نام Nintendo Swtich Light معرفی کرد. عبارت Switch در این دستگاه زیاد نباید شمارا گمراه کند زیرا تقریبا هیچکدام از ویژگی های Nintendo Switch در این دستگاه وجود ندارد.

کنسول نینتندو

یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه در بین کاربران و گیمر ها امکان اتصال این دستگاه به کمک داک مخصوص به تلویزیون بود که شرکت نینتندو این قابلیت را به قابلیت اتصال به تلوزیون از طریق درگاه USB-C تغییر داد.

دیگر قابلیتی که بسیار چشگیر و جذاب بود دسته های این کنسول بود که با نام JOY-CONS است و این قابلت هم در Nintendo Switch Light از بین رفت و دسته های این دستگاه قابلیت جدا شدن و ژیروسکوپ را ندارند. این حذف ویژگی ها در کل باعث اختلاف قیمت 100 دلاری بین این دستگاه و نسخه اصلی شد و در نتیجه قیمت این دستگاه در آمریکا 200 دلار خواهد بود.

کنسول نینتندو

Nintendo Switch Light در سه رنگ اصلی در ماه سپتامبر و یک نسخه با رنگ بندی مخصوص در ماه نوامبر به فروش خواهد رسید. Switch Light دارای صفحه نمایش 5.5 و رزولوشن 720 می باشد. زمان مفید باتری بر اساس گفته خود شرکت 6 ساعت می باشد که برای یک دستگاه میان رده زمان خوبی به نظر می رسد.

درگاه هدست همچنان برروی دستگاه دیده می شود و ظاهر دکمه ها و کنترلر همنچان همان چیدمان قدیم را حفظ کرده است. جدا نشدن کنترلر ها به این معنا نیست که دیگر نمی توانید بازی های حرکتی را برروی این دستگاه اجرا کنید بلکه با اتصال JOY-CONS می توانید از اینگونه بازی ها لذت ببرید.

نکته دیگر اینکه این دستگاه از سری بازی های nintendo labo پشتیبانی نمی کند و حتی با اتصال JOY-CONS هم نمی توانید از این بازی ها استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.