پرواز الکتریکی

هواپیما های برقی فقط در انتظار باتری

0 616

با پیشرفت تکنولوژی و تحت تاثیر قرار گرفتن هوای کره زمین توسط سوخت وسایل نقلیه بشر سال هاست به فکر تغییر مکانیزم جا به جایی می باشد.

ایده هواپیمای برقی

تقریبا 10 سال می باشد که بشر یه این ایده پردازی پرداخته است تا بتواند مکانیزم پرواز ها را تغببر دهد. در حال حاضر 12 شرکت در حال کار بر روی پروتوتایپ های باتری الکتریکی و هیبریدی هستند و بسیاری به انجام آن در دهه آینده ایمان دارد.

بیش از 20  کمپانی آماده سرمایه گذاری بر روی تاکسی های هوایی ساخته شده از بدنه کربنی و سبک, بدون صدا و بدون آلودگی هستند و تمام شرکت های هواپیماسازی مثل ایرباس و بویینگ در صدد تولید این پرنده های بدون سرنشین هستند.

این پرواز به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارد. در حال حاضر باتری ها بسیار سنگین و گران هستند و تکنولوژی آن ها به اندازه ای قدرتمند نیست که بتواند یک هواپیمای دو نفره را جا به جا کند و چیزی نزدیک به 43 برابر انرژی بیشتر نیاز دارد.

پرواز های آینده

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در گذر زمان پیش بینی می شود تراکم باتری ها سالانه بین 5 تا 8 درصد بهبود یابد که با این حساب پیش بینی می شود که تا سال  2030 این اتفاق امکانپذیر باشد تا با استفاده از تکنولوژی ترکیبی و تولید باتری هایی با تراکم و قدرت بیشتر در هواپیما های تجاری انقلابی برپا کنند.

یکی دیگر از مسائلی که باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد این است که شروع پرواز به صورت عمودی از مهم ترین ویژگی هایی می باشد که تاکسی های شهری باید داشته باشند تا بتوانند در محیط های کوچک در شهر های بزرگ به آسمان بروند. با توجه به پیشرفت علم شیمی و ادغام آن با الکترونیک بسیاری از دانشمندان و محققان این پروژه معتقدند که این اتفاق دور از انتظار نمی باشد و با بهبود عملکرد باتری ها که تنها نقطه ضعف این محصول است اتفاق بزرگی در صنعت تجارت و حمل و نقل رخ خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.