5 خبر علمی عجیب در سال گذشته

عجیب ترین های 2017

0 723

در سال گذشته اتفاقات علمی عجیبی اتفاق افتاد که ممکن است شما ار آن بی خبر باشید پس این خبر را از دست ندهید

1 – تشخیص چهره باراک اوباما توسط یک گوسفند

در سپتامبر 2017 دانشمندان با بررسی بر روی گوسفندان متوجه شدند که آن ها هم مانند انسان ها توانایی این را دارند تا چهره ها را تشخیص دهند.

این گوسفندان آموزش داده شده اند تا با گرفتن غذا به عنوان جایزه بتوانند چهره ی افرادی مثل باراک اوباما و اما واتسون را تشخیص دهند و در صورتی که میتوانستند جواب صحیح دهند آن جایزه را دریافت می کردند. جالب اینجاست که در 80 درصد مواقع انتخاب درستی داشتند.

نکته جالب این است که آن را چهره ها را در زوایای غیرعادی هم تشخیص دادند اگر برای شما این سوال پیش آمده است که این کار چه فایده ای دارد؟ هانتینگتون نام یک بیماریست که شخص در شناسایی افراد به مشکل می خورد که میتوان با تحقیق بر روی این حیوانات راه درمانی را برای آن ها پیدا کرد.

2 – یافتن یک سیارک جدید

در فوریه سال گذشته دانشمندان یک سیاره کوچک جدید بین مریخ و مشتری کشف کرده اند که اسم آن را برنارد گذاشته اند.

3 – استخر ها حاوی یک سطل بزرگ ادرار هستند

طبق آزمایشاتی که در سال گذشته صورت گرفت استخر هایی که دارای 380000 لیتر آب هستند 75 لیتر ادرار را شامل می شوند. این خبر برای ما کمی نامطبوع می باشد چرا که بسیاری از سوزش چشم ها و مشکلات تنفسی برگرفته از این اتفاق می باشد.

4 – شناسایی یک تالار مخفی در اهرام مصر

دانشمندان با ارسال میون ها که از امواج کیهانی به دست می آیند متوجه شدند که در یکی از اهرام مصر یک تالار 30 متری در آن وجود دارد که هنوز دسترسی به آن میسر نمی باشد.

5 – کیک 106 ساله

در سال گذشته یک تیم از کاوشگران که به قطب جنوب رفتند در یکی از قدیمی ترین ساختمان های آنجا تکه کیکی را پیدا کردند که 106 سال قدمت را برای آن تخمین زدند که به غیر از لایه کره فاسد شده ی روی آن سایر قسما هایش هنوز هم در آن دما قابل خوردن مانده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.