نکاتی برای نگهداری از اسمارت فون

چگونه از تلفن همراه خود مراقبت کنیم

0 554

برای نگهداری از اسمارت فون چه نکاتی را باید رعایت کرد

نکاتی برای نگهداری و سلامت بیشتر اسمارت فون

بسیاری از افراد این سوال را دارند که چگونه از اسمارت فون خود مراقبت کنند یا چه نکاتی را انجام دهند که اسمارت فون کم تر آسیب ببیند و بیشتر عمر کند. در اینجا نکاتی برای نگهداری بهتر از تلفن هوشمند را خواهیم گفت

باتری

باتری و نوع شارژ یکی از مهم ترین قسمت های هر اسمارت فون است و اگر میخواهید از این موضوع مطمئن بشید میتونید به این فکر کنید که اگر دستگاهتون باتری نداشته باشه چجوری میخواین ازش استفاده کنین ؟؟؟

پس به این نکته هایی که میخوایم بگیم توجه کنین.

برای شارژ دستگاه را به 20 درصد که رسید به شارژ وصل کنین و تا زمانی که به 80 درصد نرسیده از شارژ نکشین.

به هیچ عنوان وقتی دستگاه در حالت شارژ قرار داره با اون بازی نکنید چون این کار به شدت به باتری فشار وارد میکنه و عمر باتری رو پایین میاره.

باتری رو شب تا صبح داخل شارژ نذارین , درسته که خیلی از افراد میگن که برای باتری های لیتیومی مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی شب تا صبح داخل شارژ قرار میدین دستگاه درحالت استن بای شارژ مصرف می کنه و به طور مثال 99 درصد میشه و وقتی داخل شارژ هستش دوباره 100 درصد میشه. این فرایند هی اتفاق میفته و باعث میشه که یون های باتری ضعیف بشه.

وقتی LCD دستگاه از بدنه جدا میشه به این معنی هستش که باطری باد کرده و نیاز به تعویض داره. به هیچ عنوان دستگاه رو در این حالت زیر نور مستقیم قرار ندین و به دستگاه فشاری وارد نکنین چون احتمال منفجر شدن باتری بسیار زیاده.

در هنگام شارژ دستگاه رو از حالت ذخیره باطری و کم مصرف خارج کنین. این عمل باعث میشه که دستگاه سریع تر شارژ بشه.

برای شارژ سریع تر دستگاه میتونین اون رو در حالت هواپیما قرار بدین.

اگر دستگاهتون در هنگام شارژ قطع و وصل میشه لزوما مشکل از باطری یا کابل و آداپتور یستش. چیزی که کم تر کسی به اون توجه میکنه اینه که پرت شارژ از پرز و آشغال های توی جیب پر شده باشه. برای تمیز کردنش سوزن سیم کارت دستگاه را داخل پرت شارژ به آرامی وارد کنید و به صورت جهت دار به طریفن حرکت بدید.

دوربین

به هیچ عنوان دوربین دستگاه را در شرایط ایده آل در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندید به خصوص دستگاه هایی که سال تولید آنها قبل از سال 2017 باشد. به این دلیل که اکثر اسمارت فون هایی که از سال 2017 به بعد ساخته شده اند از قابلیت حذف نور فیزیکی در لنز های خود پشتیبانی می کنند.

در بیشتر اسمارت فون ها به دلیل فضای زیاد مورد نیاز برای دوربین این قطعه فیزیکی کمی از اسمارت فون جلو تر است و از بدنه اسمارت فون خارج می شود. حتما در صورت امکان برای آن شیلد تهیه کنید تا ضریب شکستن لنز کاهش یابد.

اگر در هنگام تصویر برداری با دوربین به مشکل لرزش دوربین بر میخورین این مشکل سخت افزاری است و باید به یک تعمیرگاه مطمئن مراجعه کنید.

نکته مهم

هیچکدوم از اسمارت فون های اپل بجز اسمارت فون های سری جدید یعنی سری 11 ضد آب نبوده و فقط مقاوم در برابر آب می باشد. مقاوم در برابر آب به این معناست که در برابر پاشش قطرات آب مقاومت دارد و در صورت آب خوردگی شدید برد دچار مشکل می شود.

حتما در صورت سپردن گوشیتون به دست تعمیرکار از نصب شیلد و کانکتور ها و چسب ها به صورت کامل اطمینان حاصل کنید. در صورت نصب نشدن شیلد ها امکان اتصالی و یا جدا شدن کانکتور ها وجود دارد.

حتما در قسمت آیکلود فایند مای آیفون خود را خاموش کنید به این دلیل که در صورت بروز مشکل برای اپل آیدی بتوانید آن را از دستگاه خود پاک کنید.

در قسمت بعدی نکات مهم برای نگهداری اسمارت فون های به تکنیک ها و ترفند ها و نکاتی می پردازیم که شاید برایتان جالب باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.