نکاتی درباره ی macOS Catalina

macOS Catalina چه برایمان دارد؟

0 412

اطلاعات و نکاتی درباره ی آخرین نسخه ی macOS Catalina

سه هفته پیش, اپل در مرکز کنوانسیون سان خوزه حضور داشت, جایی که اولین کنفرانس سالانه خود را با اولین نگاه به iPadOS و IOS 13 و آخرین نسخه Catalina, آغاز کرد. امروز شرکت, Catalina را به عنوان بتا تولید میکند, هرچند بسیاری از افراد آن را در هفته گذشته امتحان کرده اند. این بار, داستان بیشتر مربوط به برنامه های اول شخص اپل است که بسیاری از آن ها تعمیرات اساس الهام گرفته از IOS را دریافت کردند. از آن زمان به بعد سالی است که اپل اعلام کرده است که بر روی یک چارچوب طراحی شده است تا برنامه های کاربردی IOS را به mac متصل کند; برنامه های شخص ثالث از نسخه macOS Mojave سال گذشته حتی بر روی این تکنولوژی ساخته شده اند. دوازده ماه بعد, اپل این کیت توسعه را به برنامه نویسان بخش سوم باز کرد, بنابراین ما در نهایت اولین برنامه هایی را میبینیم که برای صفخه های بزرگتر mac ساخته شده اند. با این انتشار, اپل یک ویژگی به نام Sidecar را نیز شامل میشد که اجازه میداد Ipad به عنوان صفحه دوم برای کپی کردن یا گسترش صفحه نمایش mac استفاده شود.

 

یک کلمه احتیاط

از آنجایی که این نرم افزاری است که هنوز ناقص است (و به نوعی باگدار), این ها فقط فکر های اولیه ای بر روی سیستم عامل هستندکه مطمئنا اصلاحاتی بین سیستم عامل الان و آخرین نسخه ی آن در پاییز خواهید دید. اگر به این فکر میکنید که خود را ارتقا دهید, به یکی از این موارد نیاز خواهد داشت: MacBook Air یا MacBook Pro از اواسط سال 2012 یا به بعد; iMac یا Mac Mini از اواخر سال 2012, MacBook از سال 2015 یا به بعد, iMac Pro از سال 2017 به بعد, یا mac Pro به قدیمی بودن مدل 2013 آن. اساسا هر mac قادر به انجام آن خواهد بود.

اگر میخواهید این کار را انجام دهید, به یاد داشته باشید که ابتدا ار فایل های خود Back Up بگیرید. هنگام دانلود نرم افزار بتا بر روی دستگاه اصلی خود ریسک ذاتی وجود دارد.

 

خداحافظ iTunes

یکی از لحظات به یاد ماندنی در کنفرانس WWDC  2019 اپل زمانی بود که Craig Federighi, مدیر نرم افزار, به شوخی در مورد این که iTunes چقدر پف کرده است, اشاره کرد و پرسید: “چیزی که بار ها و بار ها شنیده ایم, آیا iTunes میتواند کار بیشتری انجام دهد؟” با استفاده از یک تقوم, برنامه mail, مرورگر وب داخلی یک بروزرسانی از iTunes را برش دهید. درست است, زمانی که یک روش انقلابی برای سازماندهی و مصرف موسیقی به یک آزمون صبر تبدیل شد. اپل به وضوح موافق است. iTunes برای mac در حال حاضر بخشی از گذشته اش است, ولی هنوز برای Windows کاربرد دارد. در جای آن برنامه های اختصاصی برای موسیقی, پادکست ها و تلویزیون ارائه میشود. و همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید, هرکدام فرمان طراحی را از طرف IOS و سیستم عامل خود میگیرند.

 

80%
Awesome
  • Design

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.